Pre zabezpečenie najlepšieho servisu používa WNT súbory cookies.
Využívaním tohto webu súhlasíte s využívaním cookies. Viac informácií viď Zásady ochrany osobných údajov
Viac informácií viď Zásady ochrany osobných údajov.

Tri brity pre ešte vyšší výkon

27/03/2018

Geometrie UNI s třemi břity nabízí univerzální nasazení do všech ocelí a litin

WTX Change Feed s výměnnou korunkou s 3 břity Vám zvýší efektivitu vrtání

Vrtání patří mezi nejrozšířenější operace a v mnoha případech výrazně vyčnívá nad ostatními výrobními technologiemi. Firmy, kde vrtání zaujímá velký podíl výrobního času, vítají každé nové řešení k zefektivnění jejich výroby. Jedním takovým řešením je vrták WTX Change Feed od společnosti WNT.

Úspěšně zavedený a velmi oblíbený korunkový vrták WTX Change je nyní k dispozici v nové verzi Feed. Spojením obou názvů vznikl vrták WTX Change Feed, který je vybavený vrtací korunkou s třemi břity. WNT přichází jako první s geometrií tohoto typu vrtáku a rozšiřuje tak své široké portfolio nástrojů pro vrtání. Nová geometrie aplikovaná na výměnné korunce ze slinutého karbidu zaujme především vyšším výkonem a vysokou hospodárností. WNT v tomto nástroji sloučila to nejlepší ze dvou produktů, kde zavedená řada WTX Change garantuje vysokou hospodárnost a 3břitá vrtací korunka Feed nabízí velmi vysoké hodnoty posuvů. Geometrie tří břitů Vás přesvědčí nejen výkonem, ale také svou flexibilitou a spolehlivostí i za nepříznivých podmínek vrtání. Navíc geometrie tří břitů není zákazníkům WNT neznámá, jelikož WNT před třemi lety prezentovala monolitní provedení WTX Feed a tím určila nové standardy v oblasti produktivního vrtání.


Až o 100 % vyšší posuv

Vrtáky WTX Feed ve srovnání s vrtáky se dvěma břity dosahují o 50 až 100 % vyššího posuvu, což se výrazně projevuje na vyšší produktivitě výroby. Geometrie ostří WTX Feed disponuje velmi agresivním ostřím na špici vrtáku, které napomáhá rychlému a přesnému zavedení vrtáku do řezu. Inovativní konstrukce ostří vrtáku s třemi břity se podílí na dobrém rozložení řezných sil, které generují nízký řezný tlak, nižší tepelné zatížení v řezu a dobrou tvorbu třísky. K utváření a bezpečnému odchodu třísek napomáhají dimenzované chladicí kanálky a optimalizované drážky.


Další výhody 3břité geometrie

Dalšími nespornými výhodami 3břité geometrie vrtáků WTX Feed jsou:

  • minimální otřepy při vrtání průchozí díry
  • vrtání přes příčný otvor
  • vrtání na nerovné šikmé plochy do 6 °
  • vrtání mezi otvory
  • vyšší stabilita nástroje v řezu a vyšší toleranční a geometrická přesnost otvoru 

Provedení nástroje s výměnnou vrtací korunkou dále nabízí uživatelské a ekonomické výhody. V případě opotřebení obsluha jednoduše a rychle vymění opotřebovanou korunku za novou nebo repasovanou. Tuto flexibilitu ještě navyšuje možné osazení jednoho průměru těla až 10 korunkami při odstupňování po 0,1 mm na průměru. Výměnné korunky jsou k dispozici od průměru 14,0 do 32,0 mm v geometrii UNI pro primární použití v ocelích a litinách. Těla vrtáků ze zušlechtěné vysoce kvalitní oceli jsou v délkách 3 a 5 xD.

Při praktických testech a porovnání s 2břitými vrtáky a při zachování stejné řezné rychlosti bylo dosaženo u vrtání ocelí a šedé litiny vyššího posuvu až o 100 %.

Pokud hledáte zefektivnění Vaší výroby a chcete zkusit nový vrták WTX Change Feed, obraťte se prosím na naše techniky nebo na náš WNT Online Shop https://www.wnt.com.

Novinky