Pre zabezpečenie najlepšieho servisu používa WNT súbory cookies.
Využívaním tohto webu súhlasíte s využívaním cookies. Viac informácií viď Zásady ochrany osobných údajov
Viac informácií viď Zásady ochrany osobných údajov.

MaxiMill 491 - rozšírenie o novú veľkosť doštičky 9 mm!

25/04/2018

Pomocí dvoustranného systému pro 90° rohové frézování od společnosti WNT ze skupiny CERATIZIT GROUP lze dosáhnout přesné 90° stěny. Dodatečné obrábění tudíž již není nutné.

Produktová rodina MaxiMill 491 slaví přírůstek v podobě vyměnitelných břitových destiček velikosti 9 mm. Toto rozšíření systémové řady přináší vyšší flexibilitu při jakémkoliv obrábění a je koncipované zvlášť pro obráběcí stroje s nižším výkonem.

S 8 využitelnými řeznými hranami na břitovou destičku, přesným, 90° profilem na obrobku a poniklovaným základním tělesem vykazujícím vyšší otěruodolnost je systém pro rohové frézování MaxiMill 491 optimální volbou pro použití při rohovém frézování a frézování drážek do plna. Za vývojem tohoto systému stojí Cutting Solutions by CERATIZIT, což je obchodní značka pro inovativní nástrojová řešení ze skupiny CERATIZIT Group. Do této skupiny patří i významná společnost WNT. Rozšíření systému o novou velikost 9 mm vyměnitelných břitových destiček představuje smysluplné doplnění nabízené produktové palety.

Odborníci na slinuté karbidy z Reutte/Rakousko udali zavedením osmibřitého systému MaxiMill 491 pro 90° rohové frézování zcela nový trend v budoucím technologickém vývoji. Systém se vyznačuje extrémně snadnou manipulací a umožňuje rychlou výměnu destiček přímo ve stroji. Tím se podstatně zkracují prostoje stroje. Systém ovšem nabízí i další rozhodující výhody. Přesně broušené vyměnitelné břitové destičky jsou díky nejmodernější technologii povlakování Dragonskin velmi stabilní, přinášejí vysoký řezný výkon a splňují nejvyšší výkonové požadavky. Měkký řez vycházející z pozitivní geometrie vyměnitelných břitových destiček garantuje dosažení optimální kvality obrobeného povrchu a umožňuje i podstatné prodloužení životnosti nástrojů. Kromě toho Vás systém MaxiMill 491 zaujme i velmi atraktivní cenou na řeznou hranu, a to díky 8 použitelným řezným břitům.

Rozšíření systémové řady

Produkt MaxiMill 491 byl uvedený na trh s velikostí 12 mm, jmenovitým průměrem od 32 do 160 mm a rohovým rádiusem 0,8 mm, přičemž již došlo k jeho rozšíření o rohové rádiusy 1,2 mm, 1,6 mm a 2,0 mm. Prostřednictvím vyměnitelných břitových destiček velikosti 9 mm nyní proběhlo rozšíření produktové palety, které současně představuje zvýšení flexibility při obrábění. V případě malých velikostí se na držáky instaluje více břitových destiček, které pak vykazují ještě delší životnost a větší množství materiálu odebraného za jednotku času. I požadovaný výkon stroje se v případě stejného nástroje podstatně sníží. Nový rozměr v systémové řadě je proto zvlášť vhodný pro obráběcí stroje s nižším výkonem.


Produktové video Vás přesvědčí

Na obou nových produktových videích přinášíme vysvětlení pro tvrzení, proč byste měli nyní při rohovém frézování a frézování drážek do plna s požadavkem kolmé stěny 90° a rovinnosti používat systém MaxiMill 491. Příslušná videa můžete shlédnout na webu www.wnt.com nebo na YouTube kanálu společnosti WNT. Druhé video velmi působivě demonstruje, vedle obrábění oceli, nerezavějící oceli a litiny, i obrábění obrobků z hliníku. Video s možnostmi použití frézy MaxiMill 491 s destičkami 12 mm najdete též na stránkách firmy.

Novinky